Розклад сеансів та
інформація про
КІНОЗАЛ "ЧАС КІНО"


Електронний
каталог
Пошук книжок
Пошук періодичних
видань
Заклади культури клубного типу
- ПК «Мінерал»
- ПК «Юність»
- БК ім.А.Могильницького
- НД «Просвіта»
- Клуб житлового масиву Хотінь
КЗ «Музейно-виставковий центр»
- Краєзнавчий музей Калущини
- Арт-галерея
- Музей - оселя родини І.Франка
- Виставкова зала
- Меморіальний музей "Калуська в'язниця"
КЗ «Централізована бібліотечна система»
- Центральна бібліотека ім.Тараса Шевченка
- Бібліотека-філія №1
- Бібліотека-філія №2
- Бібліотека-філія №3
- Центральна дитяча бібліотека
www.jun-biblioteka.at.ua
Навчальні заклади у сфері культури
- Калуська дитяча музична школа
 
Конкурси

Конкурс на заміщення
вакантних посад
керівників закладів культури

   
Повернутись назад

Мистецька година присвячена 125-річчю від дня народження Григорія Смольського

Захід відбувся в рамках відзначення 150-ї річниці з часу заснування товариства «Просвіта» - культурно-освітньої громадської організації України.

Маляр-творець усе життя

Жив для народу, для буття,

І ми повинні пам’ятати,

Велику шану йому дати.

Народився Григорій Смольський 2 грудня 1893 року в селі Підгірки Калуського повіту в шляхетній родині, яка була центром духовності Підгірок. Частим гостем в сім’ї Смольських був Іван Франко, майбутній митрополит Андрей Шептицький. Просвітянський дух насичував Григорія Смольського з дитячих років. З рідного села Григорій Смольський виніс основні життєві принципи. Саме тут, зачарований мальовничою красою Підгір’я, зародився його мистецький талант. Доля подарувала Григорію Смольському довге і багатогранне життя. І цього року 2 грудня ми відзначаємо 125-ліття від дня його народження.

В заході взяла участь голова міськрайонного товариства «Просвіта» Леся Омелянівна Кирилович. Історію культурно-просвітницького життя Підгірок вона розповіла на прикладі своєї родини. А таких родин в Підгірках було багато. Це родина Івана Франка, Григорія Смольського, тощо. Підгірки подарували Україні багато відомих людей, які своєю одержимістю, невсипучою працею, талантом оберігають рідну історію, культуру і збагачують духовність свого народу. І всі вони були діяльними просвітянами.

Відео-презентацію біографії Григорія Смольського з рідкісними фотографіями художника, його сім’ї та родини провела науковий співробітник музею імені Івана Франка Наталія Петрівна Мельник.

Яскравим доповненням до мистецької години стали виступи ансамблю бандуристів Калуської музичної школи з викладачами Кирилович Лесею Омелянівною та Соломією Богданівною, дуету дівчаток та ансамблю хлопчиків, у виконанні яких прозвучали патріотичні твори Будинку культури ім.. А.Могильницького.

Племінниця Григорія Смольського Ольга Йосафатівна подарувала бібліотеці-філії №2 картини художника у форматі перекидного календаря.

У Підгірках шанують пам’ять видатного земляка. Іменем Смольського названа вулиця в Підгірках, а на фасаді БК ім. А. Могильницького в 2008р. встановлена меморіальна дошка Григорію Смольському..

 Ідея просвітництва вічна, бо ніколи не зникне потреба у відродженні історичної пам’яті та духовності українців.

Коментарії:
Додати коментарій:
Ім'я:  
E-Mail:
Коментарій:
Код
 

Повернутись назад
ОГОЛОШЕННЯ
22 лютого о 18:00 год.

Благодійний проект 
Мюзикл "Розхристана"

Палац культури "Юність"
вул.О.Тихого, 6

Квитки за тел. 0661078488
0980558144

 

Корисні посилання
Управління культури Івано-Франківської ОДА
Погода
Ми в соціальних мережах
 
ГОЛОВНА | ПРО УПРАВЛІННЯ | НОРМАТИВНА БАЗА | ДУХОВНЕ ЖИТТЯ | СПАДЩИНА | ТОВАРИСТВА | КОМІСІЇ | Центральна дитяча бібліотека | Калуська дитяча музична школа | Створення та підтримка сайту: